عکس

راه اندازی بانک جامع صنایع استان کرمان تا پایان سال/اجرای طرح عارضه یابی واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی کرمان

مسئول روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گفت : تا پایان سال جاری بانک جامع صنایع استان کرمان راه اندازی خواهد شد که برای معرفی واحدهای صنعتی و تولیدی در استان کرمان راه اندازی می شود و احتمالا در ۲۲ بهمن رونمایی خواهد شد .

مسعود باژیان مسئول روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با این که در راستای حمایت از کالای ایرانی چه اقدامی در حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی انجام شده است ؛ اظهار داشت : یکی از مهم ترین اقدامات ما در این خصوص برگزاری نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی کرمانی در اواخر شهریورماه بوده است .

وی گفت : این نمایشگاه با حضور ۷۷ واحد صنعتی از استان کرمان راه اندازی شد تا امکان فروش کالاها  فراهم شود و در ادامه نیز دومین کمپین خرید کالای ایرانی کرمانی که در جهت فرهنگ سازی نیز امسال انجام خواهد شد .

مسئول روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خاطر نشان کرد : همچنین دوره های آموزشی برای واحدهای صنعتی به منظور بهبود و ارتقاء کیفیت کالای ایرانی برگزار می شود .

باژیان اضافه کرد : این دوره های آموزشی حول پنج محور بسته بندی ، افزایش کیفیت کالا ،خدمات پس از فروش ، تبلیغات و … می باشد و تا کنون ۵ دوره آن در شهرستان های کرمان، سیرجان ،جیرفت و رفسنجان برگزار شده است .

وی با بیان این که تا پایان سال جاری راه اندازی بانک جامع صنایع استان کرمان صورت می گیرد ،عنوان داشت : این بانک به منظور معرفی واحدهای صنعتی و تولیدی در استان کرمان راه اندازی می شود که احتمالا در ۲۲ بهمن رونمایی خواهد شد .

مسئول روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی با اشاره به تاثیراتی که این حمایت ها بر واحدهای تولیدی داشته اند ، تشریح کرد : در شهرک های تولیدی و صنعتی طرح عارضه یابی صنایع کوچک و متوسط انجام می شود که در شهرک صنعتی کرمان ۲ مستقر است .

باژیان توضیح داد : در این طرح به واحدهای صنعتی مراجعه کرده و اقدام به عارضه یابی واحدهای مختلف می کنند که در صورت تمایل تیم اجرایی مستقر می شود تا مشکل رفع شود .

وی اظهار داشت : شهرک های صنعتی امسال به دلیل حمایت از کالای ایرانی مبلغ ۵ میلیون تومان یارانه دریافت می کنند و عارضه یابی برای رفع مشکلات صنعتی و دریافت صورت می گیرد .

مسئول روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی در ادامه افزود : امسال واحد مهندسی بسیج اصناف نیز در مرکز کسب و کار راه اندازی شده است که به واحدهای صنفی مشاوره می دهند و مضاف بر آن نیز واحدی توسط آموزش و پرورش راه اندازی شده است که به منظور اشتغال مستقیم بعد از تحصیل جوانان است تا دوره کارآموزی را در واحدهای صنعتی به طور تخصصی کار کنند تا بعدا جذب نیرو صورت بگیرد .

باژیان با بیان این که تفاهم نامه هایی نیز در جهت حمایت از کالای ایرانی با دانشگاه های  آزاد ، شهید باهنر و دانشکده فنی و حرفه ای  امضا شده است ، گفت : با ارتباط بین صنعت و دانشگاه می توانیم از ایده های دانشگاه استفاده کنیم تا جذب نیرو صورت بگیرد و آشنایی دانشجوها با صنعت اتفاق بیفتد .

وی در پایان اظهار داشت : همچنین یک تفاهم نامه نیز با کمیته امداد صورت گرفته است تا به واسطه همکاری ما کرمان استان برتر در جذب نیروی انسانی در کشور شود و مدیران شهرک های صنعتی نیز موظف به همکاری با کمیته امداد هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *