تجربه

جدای از همه غر زدن ها! زندگی ما در جایی است که در گذشته می خواستیم !

امروز شنبه ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۹۸

این آخر هفته آخر هفته پر چالش و خوبی بود البته در انتها ناراحتی هایی بوجود آمد اما من امروز همه ی آنها را به چشم یک تجربه چالش و جست و جوی یک راه حل مناسب میبینم.

و این ها از تمرین برای کمتر سخن گفتن است و بیشتر گوش دادن تحلیل افراد و ارایه یک راه حل مناسب و بررسی مجموعه اقداماتی است که باید در زندگی انجام دهیم تا دچار چنین بحران هایی نشویم.

همه ی ما امروزه به دلیل شرایط بد اقتصادی با شرایط نا مناسبی روحی دست و پنچه نرم می کنیم و برنده آن است که این شرایط را مدیریت کند.

از این ها بگذریم، پایان هفته را تلاش کردم به مجموعه خانواده ام که این پایان هفته در اختیار خانواده همسرم بود را به تلاشی جهت انتقال اطلاعات کسب کرده به آنها نماییم در این انتقال اطلاعات ۲ مزیت وجود دارد اول اینکه شما تلاش میکنید شرایط اطرافتان را در حوزه های مختلف بهبود ببخشید و این نیازمند تلاش مستمر است و مزیت دوم یاداوری نهادینه کردن دانشی است که با انتقال به سایرین مرتبا در ذهن شما مرور می شود و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

نکته ای که وجود دارد به شخصه معتقدم هر خیری که شما برای بقیه بخواهید و هر دانشی را که با همین نیت در اختیار بقیه قراردهید در به شما باز خوهد گشت و در بلند مدت قطعا به اعتبار اجتماعی شما افزوده خواهد شد، همیشه خیر خواهی در بلند مدت با دست بسیار پربار به شما بازخواهد گشت.

در این پایان هفته تلاش کردم با بردن چند کتاب و ایجاد محدودیت های زمانی افراد را به مطالعه آنها ترغیب کنم ، سعی کردم به آنها یاداوری کنم که پول نمی تواند هدف باشد و درامد هرچند زیاد اگر شما چشم اندازی از آنچه که می خواهید بدان برسید نداشته باشید از دست خواهد رفت چون انگیزه لازم برای ادامه مسیر وجود نداشته است و این ضروری است که بدانید برای ادامه زندگی و بالاترین سطحی که میخواهید بدان برسید حتی دور از تصور هم که باشد چیست.

به شخصه معتقدم ما در جایی هستیم که در گذشته می خواستیم و جدای همه غر زدن ها از آن راضی هستیم و نمیخواهیم تلاش بیشتری برای بدست آوردن بیشتر نیز انجام دهیم اما از این نکته غافل هستیم زندگی یک سطح شیب دار است اگر بالا نروید ناگذیر به سمت پایین خواهید رفت!

#مسعود_باژیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *